Soukromí podnikatelé jsou také jenom lidé, a proto i tito potřebují peníze, za které by dokázali vést normální život. Ale nejen to. Navíc jsou jim zapotřebí i finanční prostředky, jimiž by financovali chod své firmy. Soukromé podnikání totiž sice jak známo vynáší nebo aspoň má vynášet, ale jsou i období, v nichž se nedaří a jež je nezbytné nějakým způsobem překlenout.
A co když jmění, které takový podnikatel má, nestačí? Co když se dotyčný soukromník potýká s finančními těžkostmi, jež mohou být nejednou i zcela nad jeho síly?
Je-li tomu tak, neobejde se to nejednou bez finanční pomoci od někoho jiného. A tím někým jiným mám pochopitelně na mysli finanční instituce. Protože se jenom těžko nalezne někdo jiný, nějaká fyzická osoba, jež by měla na to, aby sama zafinancovala celou soukromou firmu.
Mělo by být možné, aby si takový podnikatel zašel dejme tomu do banky a tam si nějaké ty finanční prostředky půjčil. Mělo by tomu tak být, ale nejednou je všechno jinak. Dotyčný podnikatel v nesnázích si sice do zvolené finanční instituce zajde, ale pomoci se častokrát nedočká. Když je tu totiž shledáno, že není dostatečně bonitní, má zkrátka smůlu a jeho žádost je zamítnuta bez možnosti odvolání se.
A v takové chvíli se dostává na nebankovní nabídky. V takové chvíli je tu třeba hypotéka bez příjmu, jež se vyznačuje tím, že je daleko snáze dostupná než jiné půjčky. Žadatel se za ni totiž zaručuje zástavou nemovitosti, a tím pádem není třeba po něm požadovat něco mimořádného, co se jeho příjmů, daňového přiznání, registrů dlužníků a dalších záležitostí týká.
Podnikatel tak tímto způsobem získá peníze, jež může využít právě k tomu, aby jeho živobytí nezkrachovalo. A takové půjčené peníze pak může vracet za velice výhodných podmínek. Což je důvod, proč přijde podobná nebankovní hypotéka nejednou vhod.